4F Parnerem Litewskiego Związku Lekkiej Atletyki_ Agnė Šerkšnienė.jpg

Na Halowych Mistrzostwach Europy w Glasgow Litwini wystartowali w strojach przygotowanych przez markę 4F.

4F od lat ubiera sportowców, przygotowując kolekcje startowe i reprezentacyjne dla Olimpijczyków i Związków Sportowych. Doświadczenie w produkcji strojów dla lekkoatletów marka 4F zdobywa od sześciu lat (od 2013 pracuje z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki). 4F podpisało czteroletni kontrakt sponsoringowy z Litewskim Związkiem Lekkiej Atletyki. W miniony weekend, litewscy lekkoatleci wystartowali w strojach 4F na Halowych Mistrzostwach Europy w Glasgow, Airinė Palšytė zdobyła brązowy medal w skoku wzwyż.

Kolekcja przygotowana dla reprezentacji litewskiej składa się z części startowej – funkcyjnej, reprezentacyjnej i akcesoriów. Odzież przygotowano zarówno dla zawodników jak i trenerów.

W sporcie, tak jak w codziennym życiu, zawsze dążymy do najlepszych wyników w najbardziej optymalnych warunkach. Sportowcy to perfekcjoniści, dla których odzież jest bardzo ważnym atrybutem zarówno podczas treningów jak i samych zawodów. Odzież pomaga osiągnąć wyznaczone cele – mówi Eimantas Skrabulis, Prezes Litewskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Odzież inspirowana barwami narodowymi

Nad kolekcją dla lekkoatletów pracował zespół projektantów, technologów i konstruktorów 4F. Główną inspiracją dla zespołu projektowego były barwy litewskiej flagi. Kolory żółty, czerwony i zielony wykorzystywane są w kolekcji na kilka sposobów  - jako powierzchnia całego materiału oraz jako nadruki, m.in. w gradiencie, który jest motywem przewodnim w kolekcji startowej. Ubrania zaprojektowane zostały tak, aby można było je zestawiać na różne sposoby, także między poszczególnymi częściami kolekcji. Całą kolekcję urozmaicają czerwone akcenty w postaci sznurków i zamków. Kolekcja zaprojektowana została z dbałością o najwyższy komfort sportowców – ma dopasowany, ale nie krępujący ruchów krój. Projektanci wykorzystali technologie płaskich szwów oraz laserowych cięć, aby zminimalizować ryzyko otarć podczas intensywnego wysiłku. Kolekcję wyprodukowano z najwyższej jakości materiałów pozwalających skórze oddychać.

Jesteśmy pewni, że podpisując umowę z naszym nowym partnerem 4F, osiągnęliśmy nasz cel - estetyczny wygląd i wysoką jakość odzieży. Nasi sportowcy są bardzo pozytywnie nastawieni do kolekcji naszego nowego partnera. Oceniając nasze doświadczenie, wybraliśmy najlepszego partnera dla naszych sportowców. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie długotrwała – dodaje Eimantas Skrabulis, Prezes Litewskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 

Marka 4F obecna jest w 36 krajach, na 4 kontynentach. Posiada ponad 200 sklepów własnych w Polsce, Łotwie, Czechach, Słowacji, Rumunii, Ukrainie, Tailandii, Japonii i na Taiwanie. Na Litwie ma 2 sklepy własne (Wilno i Kłajpeda) i jeszcze w tym roku planuje otworzyć kolejny salon w Wilnie.