4faces.jpg

Dzień dla pasjonatów sportu w 4Faces

Entuzjaści sportu i zdrowego odżywiania mogli poszerzyć swoją wiedzę oraz wziąć udział w wyjątkowym treningu podczas drugiej odsłony cyklu Dzień Otwarty w Body Center. Spotkanie odbyło się w sobotę, 7 kwietnia w salonie 4Faces na terenie Galerii Północnej w Warszawie. Trening na dachu jednego z największych centrów handlowych stolicy został przeprowadzony pod czujnym okiem FrontRunnerki marki ASICS, Weroniki Zielińskiej. Ponadto, uczestnicy mogli bezpłatnie skorzystać z konsultacji dietetyczki sportowej, Katarzyny Biłous.

Podczas drugiej odsłony Dnia Otwartego w Body Center odbył się trening na dachu Galerii Północnej, który poprowadziła Weronika Zielińska, lekkoatletka i wielokrotna medalistka mistrzostw Polski. Trenerka personalna oraz FrontRunnerka marki ASICS zaprezentowała m.in. ćwiczenia kształtujące, rozciągające i poprawiające technikę biegu. Dla jednego z największych centrów handlowych stolicy była to również inauguracja nowego sezonu ogrodu na dachu. Ponad 5 tys. mkw. przestrzeni obsadzono naturalną roślinnością, a najmłodsi mogli skorzystać m.in. z placu zabaw. Mała architektura sprzyjała wypoczynkowi na świeżym powietrzu oraz rodzinnej grze w boule lub szachy.

Uczestnicy spotkania zorganizowanego przez 4Faces mogli również skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetyczki sportowej, specjalizującej się w żywieniu osób uprawiających sporty wytrzymałościowe i siłowe, Katarzyny Biłous. Ambasadorka marki ASICS poprowadziła wykład na temat podstaw odżywiania przy uprawianiu aktywności fizycznych.

Głównym celem naszego cyklu jest zachęcenie ludzi do podejmowania aktywności fizycznej
w świadomy i zrównoważony sposób. Spotkania z osobami uczestniczącymi w życiu sportowym, trenerami i dietetykami, pozwalają na zdobycie przydatnej wiedzy oraz wcielenie jej w codzienne treningi.
Kierujemy się ideą „Sport know how”, dzięki czemu nasi odbiorcy mogą rozważnie dobierać produkty dostępne w salonach, uzyskując przy okazji pomoc od sprzedawców-ekspertów, którzy sami czynnie uprawiają sport
­– powiedziała Paulina Paszczyk, dyrektor 4Faces.

Eksperci strefy Body Center, zlokalizowanej w salonach 4Faces, doradzają na co dzień w kwestii doboru odpowiedniej diety oraz planu treningowego. Na miejscu możliwe jest przeprowadzenie profesjonalnej analizy składu ciała, wywiadu dotyczącego preferencji żywieniowych czy też testów na nietolerancje pokarmowe. Dostępna jest również usługa biomechaniki stopy. Polega ona na badaniu poprzez specjalne urządzenie, które nagrywa i mierzy ustawienie stopy podczas marszu na bieżni. Pozwala dobrać odpowiednie obuwie, zmniejszając tym samym ryzyko urazów i kontuzji.

Dzień Otwarty w Body Center to wydarzenie cykliczne, które odbywa się w salonach 4Faces w Warszawie (Galeria Północna), Poznaniu (CH Avenida) oraz Katowicach (Galeria Katowicka).